Strona główna / Bez kategorii / Brzytwy do punktu fryzjerskiego

Brzytwy do punktu fryzjerskiego

Narzędzia, przybory i układy fryzjerskie są konieczne wyposażenie zakładu usługowego, umożliwiając fryzjerowi wykonywa­nie skomplikowanych zabiegów. Od klasie oraz metodzie narzędzi w znacznie istotnym stopniu zależy jakość pisanej pracy.

Salon urody: Awangarda

Brzytwa jako podstatwowy sprzęt fryzjerski w pokoju piękności.
Brzytwy przedstawia się z wysokogatunkowej stali cementytowej, stali tyglowej albo stali zawierającej dodatki chromu i wolframu. Stal obecna gra pasowana hartowaniu. Dobra brzytwa wymaga bardzo sta­rannej obróbki i prostej technologii. W relacje od typu szlifu brzytwy wyróżnia się na: pełne, zwane także francuskimi bądź stosówkami i wklęsłe. Brzytwy wklęsłe wyróżnia się z organizacji na ćwierćwklęsłe, półwklęsłe i całowklęsłe, przy tym w brzytwie cało wklęsłej najsłabsze miejsce klingi jest najdalej od ostrza. Od typu szlifu zależy między innymi wysokość i natężenie dźwięku, jaki robi pracująca brzytwa wskutek drgania (wibracji) cząsteczek stali; najcichsza jest praca brzytwą pełną. Rodzaj szlifu odgrywa poważną pracę przy ostrzeniu brzytwy na pas także na kamieniu. Ostrzenie brzytwy wszystkiej jest prostsze, albowiem zaczyna ona zaledwie ostrzem i grzbietem klingi powierzchni ściernej, do której nie należy jej przyciskać. Ważnym czynnikiem brzytwy są: brzeszczot, nazywany również klingą, oraz okładki służące do zabezpieczenia klingi przed zniszczeniem i pełniące rolę uchwytu.
Ostrze brzytwy w podobnym powiększeniu przypomina kształtem delikatną, drobno ząbkowaną piłkę, której ząbki są skierowa­ne w okolicę szyjki. Piłka ta wynika wskutek ostrzenia brzytwy na kamieniu bądź pasku pokrytym pastą. Ząbki tworzy się zgodnie z punktem ostrzenia. Koniec ostrza winien być zwłaszcza chroniony także nie należy go używać do golenia, a właśnie do wygalania niektórych trudno dostępnych miejsc oraz konturów zarostu. Golenie daje się całą łub niemal całą długością ostrza.
Czubek brzytwy potrafi stanowić gotowy półokrągło, prostopadle do ostrza i grzbietu, w wymiarze dużym od ostrza albo z dachu i niekiedy również wklęsłym.
Grzbiet brzytwy jest pewną wielkość w kontakcie do jej wielkości. Stosunek ten ukazuje się proporcją 1: 5. Grzbiet służy do odwracania brzytwy w klimacie jej ostrzenia na kamieniu i pasku też do przechowywania piany i włosów ściętych w porządku golenia.
Szyjka, czyli ramię, jest do przechowywania brzytwy w trakcie pracy. Na szyjce otrzymują się zazwyczaj znaki firmowe producenta brzytwy a jej właściwości. Na szyjce brzytwy, z strony ostrza bądź od strony ostrza i grzbietu, uważają się regularne rowki zwane pilnikiem. Upraszczają one jakieś trzymanie brzytwy oraz nie doprowadzają do jej prześlizgiwania się między palcami.
Konserwacja brzytwy polega przeważnie na rozwijaniu jej w należytej czystości oraz chronieniu przed korozją. Po dokonaniu pracy klingę kryje się cienką warstwą tłuszczu. Jeśli brzytwa była przyjmowana w realiach szczególnie niesprzyjających, np. w towarzystwu kwaśnym bądź mającym środki utleniające, należy przepłukać ją także zabezpieczyć szczególnie starannie, gdyż substancje kwaśne lub utleniające mogły zrobić duże uszkodzenie powierzchni i ostrza brzytwy choćby najwyższej klas. Do zabez­pieczenia powierzchni brzytwy przed korozją idealnie kształtują się tłuszcze pochodzenia mineralnego.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …