Strona główna / Wiadomości / Brytyjscy przewoźnicy lotniczy będą potrzebowaliby sprzedać część swoich udziałów unijnym ludziom i przenieść siedziby firm na miejscem Unii Europejskiej.

Brytyjscy przewoźnicy lotniczy będą potrzebowaliby sprzedać część swoich udziałów unijnym ludziom i przenieść siedziby firm na miejscem Unii Europejskiej.

Brytyjscy przewoźnicy lotniczy będą musieli sprzedać część swoich udziałów unijnym obywatelom i przenieść siedziby firm na miejsce Unii Europejskiej, jeżeli będą stale chcieli latać w granicach kontynentalnej Europy. Na takie konsekwencje Brexitu mieli wskazać przedstawiciele Komisji Europejskiej na zamkniętym spotkaniu z brytyjskimi liniami lotniczymi.

Konieczność głębokich nowości w całości właścicielskiej i przeprowadzki na kontynent płynie z niezbędnego w Grupy Europejskiej prawa lotniczego. Przedstawia ono, iż na jezdniach w ramach UE mogą być stosowane wyłącznie przez przewoźników z grupą startów w rękach obywateli UE a z stolicami w na pola Unii.

Takie prawa w terminie opuszczenia Unii Europejskiej przez Dużą Brytanię przestaną spełniać tanie linie lotnicze Ryanair i easyJet. Będzie wówczas szczególnie odpowiedni problem dla tych formie, bo ich rodzaje biznesowe składają się na lotach w ramach UE. Problemów nie unikną oraz inni przewoźnicy z zdrowym akcjonariatem brytyjskim, między innymi właściciel British Airways.

W wypadku zarejestrowanego w Dublinie Ryanaira nie będzie faktu z przenoszeniem siedziby, ale z potrzebą przeprowadzenia rewolucji w akcjonariacie – już tak. Według „Guardiana” obecnie Ryanair uczestniczy w 60 proc. do obywateli UE, ale po odliczeniu Brytyjczyków, odsetek ten spada do zaledwie 40 proc.

Mający siedzibę w podlondyńskim Luton easyJet należy właśnie w 84 proc. do ludzi UE, tylko po Brexicie będzie wtedy 49 proc. O ile wliczone zostaną udziały założyciela easyJeta Steliosa Haji-Ioannou, który zajmuje obywatelstwo zarówno cypryjskie, kiedy i brytyjskie.

Zmian nie uniknie też holding International Airlines Group (IAG), właściel British Airways. Choć narodowy brytyjski przewoźnik nie lata na ulicach wewnątrz kontynentalnej Europy, IAG będzie wymagał przystosować się do bieżącej rzeczy, jeśli inni przylegający do niego przewoźnicy – w niniejszym hiszpańska Iberia – mają nadal prowadzić loty na Odległym Kontynencie.

Jak robi „The Guardian”, część linii lotniczych już rozpoczęła poszukiwania potencjalnych nowych siedzib swych firm, a ponadto analizuje sposób dostosowania swoich akcjonariatów do wymogów UE. Inni przewoźnicy – przynajmniej dotychczas – dzielili na elastyczność Komisji Europejskiej w obecnych rolach.

Ostatnie pytania i opinii przedstawicieli KE wskazują, że Bruksela zamierza przyjąć ostry kurs wobec Wielkiej Brytanii i ma egzekwować przepisy, których brytyjskie marki nie będą realizować po zrobieniu się Brexitu. Londyn może w takiej form odwdzięczyć się sankcjami danymi w unijnych przewoźników.

O admin