Strona główna / Bez kategorii / Bodajże, że są zdrowe, nie ma zawiedzioną

Bodajże, że są zdrowe, nie ma zawiedzioną

Pszczoły dobrze się czują w dużych miastach. Jest im tu parniej niż na wsi i mają przeróżną roślinność w parkach, natomiast to niesie, że fabrykują lepszy miód niż poza miastem.

Pszczoły samotnice naczelny raz od 80 lat w Polsce. Zawędrowały nawet na Pomorze – 02-06-2016
Pszczoły samotnice pierwszy raz od 80 lat w Polsce. Zawędrowały nawet na Pomorze

Ciepłolubne bzowe pszczoły po wielu latach zawędrowały aż do Polski. Pojawiły się najpierw we Wrocławiu, ale upamiętniono je także na Pomorzu.
studiujże dalej
– Pszczoły mają w gniazdu bardzo dobre warunki do życia – zapewnił ks. Tomasz Gałuszka, który opiekuje się pasieką na dachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. – W mieście jest niesłychanie bogata roślinność, istnieje dużo parków, ogrom lip, akacji, rozlicznych krzewów, po jakich pszczoły szybują a przynoszą nektar i pyłek do ula. W mieście istnieje cieplej, niż na osady, w tym miejscu przyroda wiosną rychlej regeneruje się do istnienia, rośliny poczynają kwitnięcie wcześniej – dodał pszczelarz.

Gałuszka zaręczył, że pszczoły pielęgnowane w mieście nie zagrażają gościom.

– Od chwili wielu lat pszczelarze troszczą się o to, by utwór blisko pszczołach dawała zadowolenie, by nie trzeba było się krajać na drobne kawałki w specjalne stroje ochronne. Pszczoły są wybierane, wybiera się takie, które są łagodne, można do nich iść bez lęku – podkreślił ks. Gałuszka.
Robotne jak… pszczółki

Pszczelarz zaobserwował, że w krótkim frazeologizmie pszczoły przygotowały bardzo moc miodu.

– pszczół przed ulami, owady pracują, co potwierdza, że gdybają się tu porządnie. Miód będzie poddany szczegółowej analizie, jakkolwiek prawdopodobnie, że jest zdrowy – powiedział ks. Gałuszka po spróbowaniu pierwszej serii miodu.
Przewyższający miód z miasta

Zamachowca pszczół pod lupą badaczy – 28-04-2016
Mordercy pszczół pod lupą naukowców

Niejankescy naukowcy przyjrzeli się dokładnie genezom pomoru pszczół. Nagromadzaliby dane z niemal całych Stanów Połączonych przez pięć lat i stworzyli pierwsze tak całościowe opracowanie na temat tego, co zagraża owadom.
czytaj dalej
Jego zdaniem, nawet, gdyby metale ciężkie były w powietrzu, pszczoła nie odkłada ich aż do miodu. To jest pierwsza zasada, one jej szkodzą, niemniej jednak nie przedostają się aż do miodu. Co niedrugiego istnieje na osady, gdzie jest bezdno chemii, mnóstwo oprysków stosowanych przez rolników. Niestety, ale pszczoły przez owo i giną, i w pewnym stopniu chemia przedostaje się do miodu.

Pszczoły to nie tylko miód, owo przede całkowitym robale zapylające. Ks. Gałuszka zwraca uwagę na to, że rośliny walone np. pomidory mają więcej nasion w porównaniu z rzeczonymi, które są uprawiane w szklarniach.

Więcej miejskich pszczół

Wskutek kultywacji pszczół na dachu, KUL chce m.in. promować się własnym miodem.

– Pszczoły bardzo dobrze gdybają się na naszym dachu. KUL pożąda promować pszczoły w mieście. To nie przeciwnie pożytki związane z innowacyjnym gadżetem naszej uczelni, ale przede całym promowanie postaw proekologicznych. To próba zainstalowania użytkowego owada w naszym mieście wierzę, że ta impuls będzie się rozwijać – powiedział rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński.

Uczelnia planuje stworzenie następującej pasieki na dachu jednego z akademików, organizuje spotkania przybliżające zalety i zdolność trzymania pszczół w warunkach miejskich.
Rada Miasta zmienia przepisy

Przechowuj pszczoły, adoptując je – 09-09-2015
Szczędź pszczoły, adoptując je

„Przysposóbże pszczołę” owo trzecia edycja kampanii Greenpeace Polska, która ma na celu ochronę pszczół w naszym kraju. W tym roku zrzeszenie zbiera pieniądze na na Wielki Rejestr Zapylaczy, czyli badania ponad pszczołami miodnymi a dziko żyjącymi.
studiujże dalej
Trzymanie pszczół w śródmieściu Lublina aż do niedawna było zawieszone, podobnie jak uprawa przyjezdnych zwierząt gospodarskich. W maju tego roku rada miasta przedzierzgnęła „Regulamin trzymania czystości natomiast porządku” i wcieliła przepisy, które dopuszczają trzymanie łagodnych pszczół w centrum, ale jeno przez instytucje edukacyjne.

Szef Fakultetu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Lublinie, Marta Smal-Chudzik, rzekłaby, iż w przyszłości niewykluczone jest późniejsze złagodzenie przepisów, żeby pszczół w mieście mogło znajdować się więcej. „Takie są światowe trendy, pragniemy iść za nimi” – zapewniła.

– To pierwszy krok, zmierzający aż do tego, by mieszkańców obłaskawić z tym, że pszczoły są hodowane w mieście. Powinno się zacząć od czasu postępowań szkolnych i informacyjnych. Będziemy obserwować, na ile społeczeństwo są zainteresowani i rozumieją potyczce w tym zenicie. Zaczekamy na reakcje, nie eliminujemy takiej możliwości, aby nadal jeszcze zliberalizować regulamin. Jesteśmy wylewni na dalsze rozwiązania, by miasto było proekologiczne i urządzało warunki pomyślnego bytowaniu pszczół – ogłosiłaby Smal-Chudzik.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …